KošarkaTujina

Orlice v derbiju premagale Sarajevčanke

V KSC Skenderija je bila odigrana tekma med sarajevskimi košarkaricami Play Offom in Banjaluko.

Gostujoči košarkarice so že od začetka vsiljevale močan tempo in očitno je bilo, da so v Sarajevo prišle le z enim ciljem, to pa je zmaga. Pravzaprav so si v prvi četrtini priigrale odločilno prednost, katero so ohranile do konca tekme.

Prva četrtina se je končala z rezultatom 11:24. Sarajevčanke so se nekoliko zbudile na začetku druge četrtine, Azra Nikšić in Azra Alispahić sta s točkami pripeljale do enomestnega zaostanka, a so se gostje s serijo 12:0 znova oddaljile, do nedosegljivege prednosti. Omeniti velja, da je imela najboljša košarkarica Play Offa Amra Bajrović v prvem polčasu težave z osebnimi napakami, zato ni dosegla niti točke, kar je bilo vsekakor vidno ob odmoru, ko je bil rezultat 28:45.

V drugem polčasu se je Amra Bajrović zbudila in s serijo posameznih potez vrnila upanje v preobrat, a izkušene Banjalučanke tega niso dovolile. Banjalučanke so vknjižile novo zmago in so v popolnem razmerju 22 zmag in 0 porazov, končni rezultat je bil 58:83.

Med domačimi košarkaricami je bila najučinkovitejša Bajrovićeva, ki je zbrala 18 točk, vse v drugem polčasu, dodala pa je še tri skoke. Poleg nje je bila dvomestna tudi Azra Alispahić. Vladinka Erak in Tamara Rajić sta v gostujoči ekipi dosegli 19 točk.

Avtor: Ismar Alibašić