KošarkaSlovenija

Olimpijo ločili dve sekundi do četrtfinala!

Nocoj je bila v Stožicah odigrana tekma med domačo Cedevito Olimpijo in Virtusom iz Bologne, ki letos v Eurocupu ostaja neporažen.

V prvi četrtini je bil dvoboj dokaj izenačen, a je pripadel gostom iz Bologne, z rezultatom 22:23. Najboljša pri svojih moštvih sta bila Blažič in Weems, oba z 8 točkami. Druga četrtina se je začela z boljšo igro gostov, ki so nato naredili razliko 13 točk, a se je Olimpija pobrala in rezultat ob polčasu obrnila v svojo prid. Na začetku tretje četrtine je bilo 40:39 za Olimpijo. Zasluge za pozitiven rezultat v prvem polčasu so šle Muriću in Blažiču, ki sta dosegla po 15 točk. V tretji četrtini je s sijajnim večerom nadeljaval Blažič, ki je dodal v statistiko še 7 točk in Olimpijo popeljal do šestih točk prednosti ob koncu tretje četrtine (62:56). V zadnji četrtini sta moštvi zadevali koš za košem, razlika je ostajala okoli šestih točk. Pri Olimpiji se je v zadnji četrtini razigral Luka Rupnik, ki je s tremi trojkami Olimpijo oddaljil na devet točk razlike, slabe tri minute pred koncem tekme. Gostje so rezultat znižali na krilih Miloša Teodosića, ki je dosegel skupaj 14 točk in nato je Olimpija imela vodstvo treh točk katero je 1,9 sekunde pred koncem izničil Marco Belinelli in rezultat izenačil na 91:91. Podaljški so odločali in prevladale so izkušnje na strani gostov. Virtus se je odlepil na šest točk prednosti in jo zadržal do konca. Končni rezultat je bil 108:98, pri gostih je bil najboljši Weems, s 25 točkami.