Hokej na leduSlovenija

Olimpija znova na vrhu ICE hokejske lige!

V ljubljanskem Tivoliju je HK SŽ Olimpija v 10. krogu ICE hokejske lige gostila češki Znojmo.

V pravi golijadi, doseženih je bilo kar deset zadetkov, so kratko potegnili gostje. Olimpija je slavila z rezultatom 6:4 in se znova zavihtela na vrh razširjenega avstrijskega hokejskega prvenstva. Zmaji so prvo tretjino dobili z 1:0, edini zadetek je dosegel Nik Simšič. Hitro so zmaji povedli s 3:0, znova je zadel Simšič, med strelce pa se je vpisal tudi Žiga Pance, ki je zadel ob igralcu več na ledu. Gostje so v drugi tretjini prvič zadeli, vendar do konca tretjine prejeli še dva zadetka, strelca sta bila Blaž Tomaževič in Žan Jezovšek, na semaforju pa je kazalo 5:1. Ko je že vse kazalo, da bo Olimpija zabeležila novo zmago, so se prebudili Čehi. Dosegli so tri zadetke zapored in ob rezultatu 5:4 poizkusili z igro brez vratarja, kar je izkoristil Simšič in s hat-trickom poskrbel za končnih 6:4.

HK SŽ Olimpija – HC Orli Znojmo 6:4
(1:0, 4:1, 1:3)