Hokej na leduSlovenija

Olimpija slavila na derbiju Alpske hokejske lige!

V sredo je bil odigran derbi med hokejisti Olimpije in Jesenic. Slednji so v Ljubljani izgubili proti prvouvrščenim, z rezultatom 4:2.

Po današnji zmagi so Ljubljančani prišli do osme zaporedne zmage in tako Jeseničanom preložili potrditev končnice. Tekma se je v prvem delu začela dokaj izenačeno, a je pritisk Olimpije ob koncu tretjine obradil sadove in je Ljubljančane do vodstva popeljal Nik Simšič.

V šesti minuti druge tretjine so gostje prišli do izenačenja, po golu Francesca Pinellija. Tako je bil rezultat 1:1, kljub nekaj priložnostmi na vsaki strani, nato je z igralcem več za Olimpijo gol dosegel Anže Ropret. V nadaljevanju se je pritisk domačih nadaljeval in 42 sekund pred koncem druge tretjine, je plošček za hrbet Žana Usa ponovno spravil Ropret. Na začetku zadnje tretjine je bil rezultat 3:1.

Zadnja tretjina se je bolje začela za Ljubljančane, ki so v prvi polovici povišali vodstvo, na 4:1. Gol je dosegel Nejc Brus in tako zapečatil usodo Jeseničanov, ki bodo potrditev končnice iskali na naslednji tekmi. Za goste je nato zadel in s tem tudi postavil končni rezultat Andrej Hebar. Olimpija je z današnjo zmago pri 73, Jeseničani pa 64 točkah.