Hokej na leduSlovenija

Olimpija prvi finalist, železarjem pripadel gorenjski derbi

Danes sta bili na sporedu dve tekmi hokejskega državnega prvenstva, hokejisti Olimpije so si že zagotovili preboj v finale, tam pa čakajo boljšega iz drugega polfinalnega para, med Jesenicami in Triglavom.

Tudi drugi polfinalni dvoboj ljubljanskega derbija je bil odigran v Tivoliju,še druge zmage so se veselili hokejisti Olimpije, tokrat z rezultatom 0:4. Zmago so si zagotovili že v prvi tretjini, ko so dosegli tri zadetke, v zadnjemu delu srečanja pa so z zadetkom Magovca, zmago le še potrdili.

Na Jesenicah so železarji na prvem polfinalnem obračunu gostili kranjski Triglav in slavili s 5:0. Med strelce se je vpisalo pet različnih hokejistov. V prvi tretjini sta padla dva zadetka, v drugi eden, strelec je bil Hebar, za končnih 5:0, pa sta zadela še Jezovšek in Rajsar.

HK Slavija Jr. – HK SŽ Olimpija 0:4
(0:3, 0:0, 0:1)

HDD SIJ Acroni Jesenice – HK Triglav 5:0
(2:0, 1:0, 2:0)