KošarkaSlovenija

Olimpija ni dovolila presenečenja

V 19. krogu ABA lige je Cedevita Olimpija gostila beograjski FMP.

Sobotni dvoboj je postregel z razpoloženimi strelci, na katerem je z rezultatom 94:86, slavila Cedevita Olimpija. V prvi četrtini smo gledali dokaj izenačeno tekmo, v kateri je pri Olimpiji 7 točk dosegel Rion Cortez Brown, po prvi so domači vodili s 27:22. Sledila je druga četrtina, v kateri se je tempo nadaljeval in največ točk ob vodstvu Olimpije, sta prispevala Brown in Kendrick Perry, in sicer 12. Ob začetku tretje četrtine je bil rezultat 58:51. Na začetku drugega polčasa so se zmaji nekoliko odlepili, na 13 točk prednosti, a so gostom dovolili, da so se znova nekoliko približali. V zadnjem delu srečanja so zmaji pritisnili na plin in naredili razliko šestnajstih točk, prednost so uspešno zadržali do konca.