Hokej na leduSlovenija

Olimpija izenačila v finalni seriji

Četrti finalni obračun je bil odigran v Podmežakli, pred začetkom srečanja so v finalni seriji železarji vodili z 2:1.

Že pred samim srečanjem je bilo zelo vroče, saj je ljubljanska Olimpija podala ugovor na drugo zmago Jesenic, katerega pa je HZS zavrnila. Povedli so Ljubljančani v 6. minuti, in sicer z igralcem manj na ledu, ko se je pred Usom sam znašel Pance ter ga premagal. Zeleno-beli so po dveh tretjinah vodili z 0:1, saj sta v drugem delu mreži mirovali. V zadnji tretjini so še drugič na srečanju zadeli Ljubljančani, tri minute pred koncem je napako domačega vratarja izkoristil Mušič, plošček je preletel vratarja Usa in končal v golu Jesenic. Odločilna peta tekma bo odigrana v ponedeljek, v Tivoliju.