Hokej na leduSlovenija

Olimpija in Jesenice kraljujeta v AHL

V soboto so bile odigrane tekme AHL, kjer sta slovenska predstavnika ponovno vpisala zmagi. Jeseničani so bili po podaljšku boljši od Asiaga, Olimpija je v gosteh premagala Fasso.

Vodilna HK SŽ Olimpija Ljubljana se je kot prva ekipa uvrstila v končnico alpske hokejske lige, po zmagi s 4: 0 v Bregenzerwaldu. Francesco Pinelli je odločil v sobotnem derbiju kroga v alpski hokejski ligi. Slovenci so doma proti četrtouvrščeni Migross Supermercati Asiago Hockey ujeli zaostanek z 0: 2 po prvi tretjini. Žan JezovŠek (26.) in Pinelli (40.) sta izenačila za Jeseničane. Sedemnajstletni Kanadčan je v podaljšku postal junak tekme, po štirih minutah je dosegel zmagoviti gol za HDD SIJ Jesenice.

EC Bregenzerwald – HK SZ Olimpija Ljubljana 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
HKO: Logar (16./SimšiČ-Ulamec), Mušič (30./Zibelnik-Pance), Pance (35.PP1/Vallerand-Ropret), Štebih (45./Mušič-Pulli)

HDD SIJ Acroni Jesenice – Migross Supermercati Asiago Hockey 3:2 OT (0:2, 2:0, 0:0, 1:0)
JES: Jezovšek (26./Tomaževič), Pinelli (40./Jezovšek, 64.PP1/Jezovšek-Masic)