Hokej na ledu

Olimpija dosegla ducat zadetkov, do zmage tudi železarji

HK SŽ Olimpija Ljubljana je uspela v revanšu visoko premagati moštvo KAC II, slavili so z rezultatom 12: 3. Še posebej v drugem in tretjem delu je prvak AHL leta 2019 pokazala moč in svoje polne sposobnosti. Skupno je Olimpija dvoboj s Celovcem končala z gol razliko 16: 4. Prva tekma se je končala s 4: 1.

Po zmagi HDD SIJ Acroni Jesenic nad Steel Wings Linz v prvi tekmi s 5:0 je slovenski predstavnik slavil tudi v Linzu. Zmaga v gosteh s 4: 2 pa je bila težje dosežena, saj so Steel Wingsi pokazali boljšo igro v primerjavi z zadnjimi tekmami in celo dvakrat povedli. Vodstvo po zadetku Tobiasa Fenderja z 1:0 je trajalo slabih deset minut, po vodilnem zadetku Adama Fedorja za 2:1, pa le 52 sekund. Rezultat 2: 2 je kazalo na semaforju do zadnje minute tekme, ko je Blaž Tomaževič zadel za vodstvo Jesenic z 2:3. Le nekaj sekund kasneje je Erik Svetina končno odločil v korist železarjev.