Hokej na leduSlovenija

Olimpija brez možnosti proti razigranim Jesenicam

Tretji finalni obračun hokeja na ledu med Olimpijo in Jesenicami, je bil odigran v Tivoliju.

Gostje z Jesenic so odlično odprli dvoboj in že po šestnajstih minutah igre vodili z 0:3. Dvakrat se je med strelce vpisal Sašo Rajsar, poleg njega je plošček za hrbet Holse poslal tudi Jaka Šturm. Železarji so se izkazali v igri z igralcem več na ledu, saj so na takšen način dosegli dva zadetka. V drugi tretjini so zmaji poizkušali zmanjšati zaostanek, a sta mreži mirovali in pred zadnjo tretjino je na semaforju kazalo 0:3. Jeseničani so zadeli tudi v zadnji tretjini, v prazno mrežo je plošček potisnil Gašper Glavič, saj je Olimpija ob izključitvah na obeh straneh, poizkusila z igro brez vratarja. Železarji so povedli z 2:1 v finalni seriji, naslov pa bodo lahko osvojili že v petek, ko gostijo dvoboj v Podmežakli.

HK SŽ Olimpija – HDD SIJ Acroni Jesenice 0:4
(0:3, 0:0, 0:1)