Odbojka

Odbojkarice GEN-I presentljivo izgubile, primorski derbi Kopru

Štirinajsti krog ženske odbojkarske lige je postregel z večjim presenečenjem, saj so odbojkarice GENI-I po petih prvenstvenih zaporednih zmagah, doma klonile proti odbojkaricam Krima, z rezultatom 2:3 v nizih. Že po prvem nizu, ki so ga Ljubljančanke dobile gladko s 25: 17, se je videlo, da bodo domače težko prišle do treh točk. V drugem nizu so odbojkarice GEN-I v napadu zaigrale bolj odločno in drugi niz dobile. Ko je kazalo, da bodo Novogoričanke tekmo obrnile  v svojo korist, so v tretjem nizu doživele nov šok in ponovno izgubile niz. V zadnjem četrtem nizu so gostje imele vodstvo 20:22 in 21:23, a so domače odbojkarice le nekako uspele dobiti četrti niz, s 26:24. Peti niz je bil do polovice izenačen, sledila je serija treh zaporednih točk Krimovk, ki vodstva niso več izpustile in so zasluženo zmagale.

Na primorskem derbiju so odbojkarice Ankarana klonile proti Luki Koper, z rezultatom 0:3. Tako so Koprčanke vknjižile drugo zmago v letošnjem prvenstvu, svojo drugo proti Ankaranu.