Nogomet

Oblak še vedno na vrhu

V španskem prvenstvu so nogometaši Atletica iz Madrida v nedeljo gostovali pri Alavesu in osvojili vse tri točke. Z goloma Llorenteja v 41. in Luis Suareza v 90. minuti so zmagali z 1:2. Atletico je tako zadržal prvo mesto na lestvici, saj ima dve točki prednosti pred Real Madridom, a tudi dve tekmi manj.

Barcelona je z golom De Jonga v 27. minuti zmagala na gostvanju pri Recreativo Huesci. Katalonci zasedajo peto mesto na lestvici, z 10 točkami zaostanka za Atleticom in tekmo več.

Real Madrid je že v soboto doma premagal Celto iz Viga z 2:0. Zadetka sta dosegla Lucas v 6. in Asensio v 53. minuti.