KošarkaSlovenija

Novomeščani poraženi proti košarkarjem Zadra

Košarkarji Zadra so v okviru lige ABA premagali ekipo Krke z 78:71.

V začetku sta se moštvi menjavali v vodstvu. Po sedmih minutah je bilo izenačeno na 12, potem pa so Krkaši odigrali bolje in prvo četrtino dobili s 24-19. Na koncu 13. minute so imeli Krkaši največjo prednost na tekmi, +8. Domači so dosegli tudi prvih pet točk v zadnji četrtini in po minuti igre je Krkin strateg Damjanović vzel še drugo minuto v drugem polčasu. Po njej so Krkaši odigrali veliko bolj zbrano v napadu in obrambi ter s serijo 11 zaporednih točk tri minute pred koncem povedli z 68:67, nato pa jim je zmanjkalo moči in zbranosti. Domači so s sedmimi zaporednimi točkami ponovno ušli, Krkašem pa jih ni uspelo več uloviti.

Dalibor Damjanović, trener Krke: “Fantom lahko čestitam, še posebej za igro v prvem polčasu. V drugem polčasu smo začeli premehko. Dovolili smo igralcu Zadra Thompsonu, da je dosegel preveč lahkih točk izpod koša, Carterju pa smo dovolili, da se je razigral in vrnil v igro. V tretji četrtini nam je tudi padla zbranost, nekateri meti iz razdalje so bili nerezonski oziroma prehitri. Generalno pa nas je Zadar dobil v dvoboju v skokih, čeprav smo opozarjali pred tekmo, da se to ne sme zgoditi. Prav tako smo imeli veliko preveč izgubljenih žog, dvakrat več kot Zadar, Zadar pa je metal tudi 26 prostih metov, mi 9. To so tri stvari, ki so prevesile tehtnico v njihovo korist. Glede na to, da  se določeni igralci po dogem času vračajo na parket, da smo imeli težave s covidom, smo odigrali več kot solidno tekmo. Treba bo delati naprej, čeprav nas čaka težak ritem. Trenirati ne bomo mogli veliko, saj že v ponedeljek igramo pokalno tekmo s Šentjurjem, v sredo ligaško tekmo s Heliosom, v petek pa še ABA ligo s Partizanom. Veliko pomanjkanje treninga zaradi poškodb in bolezni ne smemo podcenjevati. Gre za resno stvar in ne izgovore, ampak verjamem, da bo na koncu vse prišlo na svoje mesto.”

ZADAR – Krka 78:71 (19:24, 14:13, 29:20, 16:14)