Nogomet

Nov poraz prvakov, Maribor zanesljivo

Včeraj sta bili odigrani dve tekmi 3. kroga 1. SNL. Aktualni prvaki, nogometaši Celja, so doma poraženi s strani Domžal, z rezultatom 1:2. Da prvaki še vedno niso na ravni lanske sezone, smo lahko opazili že v prvem polčasu, ko so Domžalčani izkoristili premoč na igrišču in zadeli dvakrat. Najprej je v 24. minuti po podaji iz kota Ibričića, zadel Podlogar, pet minut kasneje pa so Podlogar, Pišek in Kolobarić izigrali domačo obrambo in z zadetkom slednjega, so Domžale povedle z 2:0. S takšnim izidom sta moštvi odšli na odmor. V nadaljevanju so gostje prepustili iniciativo domačim, ki so napadali, zadeli dvakrat okvir gola, vendar se do 69. min rezultat ni spremenil. Takrat je iz kota podal Lotrič, Žan Zaletel pa je znižal rezultat na 1:2. To je bil sploh prvi zadetek Celjanov v letošnji sezoni. Do konca tekme so domači napadali, vendar se rezultat ni spremenil. Po treh krogih Celjani ostajajo brez zmage, z vsega eno osvojeno točko, Domžalčani pa so vknjižili prvo zmago v sezoni.

Italijan Mauro Camoranesi je na klopi Maribora debitiral z zmago. Že na prvi tekmi je opravil nekaj sprememb, saj sta v napadu začela Tavares in Mešanović, zunaj so ostali Zahović, Vrhovec, Pirić in Santos. Zaradi poškodb ni bilo Bajdeta in Repasa. Na začetku tekme so bili konkretnejši Ljubljančani, ko je v 16. minuti Ažbe Jug dobro posredoval po strelu Kancilije. Zatem so domači prevzeli pobudo in v šestih minutah dosegeli tri zadetke. Prvega je v 34. minuti dosegel nekdanji napadalec Brava Aljoša Matko, ko je s približno 20 metrov z desne strani zadel z diagonalnim strelom. Tri minute pozneje so gostje slabo izbili žogo, ki se je znašla pri Mešanoviću, ki je iz obrata s približno desetih metrov zadel za 2:0. V 40. minuti pa je po kotu z glavo zadel tudi Mitrović. V drugem polčasu je Bravo poizkušal znižati rezultat, v 79. minuti Nukič iz bližine le premagal Juga, za 1:3. Maribor je takoj odgovoril in že v 81. minuti po podaji Vilerja, je z leve strani z glavo zadel povratnik Jan Mlakar, ki je postavil končni izid 4:1. Maribor bo v 4. krogu prihodnjo soboto gostil Celje, Bravo pa Koper, Domžale pa bodo dan pozneje gostile Tabor.

NK Maribor – NK Bravo 4:1

NK Celje – NK Domžale 1:2