Zimski športi

Nika Prevc na uvodni tekmi deseta

Japonka Yuki Ito (244,6 točke) je po izjemnem finalnem skoku zmagovalka uvodne tekme smučarskih skakalk v norveškem Lillehammerju. Najboljša med Slovenkami je bila Nika Prevc (225,5), ki je v finalu z osmega nazadovala na deseto mesto.

Zmago si je na uvodni tekmi priskakala izkušena, 29-letna Ito, ki je tako slavila osmi uspeh v svetovnem pokalu doslej. Na vrhu vodilna po prvi seriji, svetovna prvakinja z Bloudkove velikanke v Planici Kanadčanka Alex Loutitt (241,6) kljub veliki prednosti ni zdržala pritiska in je nazadovala na tretje mesto. Druga je bila Francozinja Josephine Pagnier (242,7).

Križnar (216 točk) je bila na koncu 13., Klinec (215,4) pa 14. Med finalistkami je nastopila tudi mlada Ajda Košnjek (194,2), ki je v finalu napredovala na 26. mesto, brez trideseterice je za las ostala Taja Bodlaj na 31. mestu.

Že danes skakalke čaka nova preizkušnja, le da se bodo preselile na veliko napravo v Lillehammerju. Prva serija je na sporedu ob 12.30.