RokometSlovenija

Napeta končnica v boju za prvaka, enako za obstanek

Za nami je 24 odigranih krogov v naši moški elitni ligi. V boju za prvaka sta dva kluba. Na repu pa je tudi vroče.

24. krog :

• Dobova: DOBOVA – KRKA 25:35 (8:20) Rantah 8 ; Majstorović 13

Posavsko-dolenjski derbi je šel v prid novomeški ekipi. V prvem polčasu  so “razbili” domačine, ki se selijo v drugo ligo. Drugi polčas so z izidom 17:15 dobili Dobovčani, ki so še dvajsetič v sezoni klonili. Novomeščani pa so dva kroga pred koncem sezone na četrtem mestu.

• Koper: KOPER – SLOVENJ GRADEC 30:29 (15:14) Makuc 10 ; Lampret 6

Korošci so bili trd oreh koprski zasedbi. Le za gol so štirinajstič v sezoni slavili Primorci, Slovenj Gradec ostaja na varnem osmem mestu ligaške razpredelnice.

• Ljubljana: LJUBLJANA – ŠKOFLJICA 27:30 (16:14) Kamenicki 7 ; Pangerc 7

Prvi polčas je pripadel domačinom, potem so se v  nadaljevanju gostje zbrali in izid spreobrnili v svojo korist, kar jim je prineslo šesto slavje tekoče sezone.

• Velenje: GORENJE – URBANSCAPE LOKA 33:27 (17:14) Sokolič 10 ; Jesenko 4

Velenjčani so doma vknjižili devetnajsto zmago letos, do konca pa jih čakajo še tri tekme. Prva, tista zaostala proti Dobovi že ta petek. V primeru vseh treh zmag bodo rokometaši Gorenja novi državni prvaki. Škofjeločani na drugi strani, pa so v boju za obstanek.

• Ribnica: RIKO – JERUZALEM ORMOŽ 35:32 (17:19) Knavs 8 ; Sok 8

Ribničani so prvi polčas izgubili, nato pa so strnili vrste in tekno spreobrnili v svojo prid za trinajsto zmago. Prleki so s porazom padli na peto mesto ligaške razpredelnice.

• Štore: CELJE PL – LL GROSIST SLOVAN 27 32 (16:14) Cokan 10 ; Pajt 8

Prvi polčas je pripadel domači ekipi, potem so slabšo igro pivovarjev izkoristili Ljubljančani in Celjanom prizadejali peti, usodni poraz, ki pomeni, da ne bodo osvojili novega državnega naslova. Slovan pa je z deveto zmago pobegnil moštvom v boju za obstanek.

• Ivančna Gorica: SVIŠ – TRIMO 22:29 (11:15) Justin 5 ; Jurečič 8

Dolenjski dvoboj so dobili gostje iz Trbnjega. Slednji še upajo na premierni naslov prvakov Slovenije. S sedmimi goli razlike so se letos veselili dvajsetič.

1. TRIMO TREBNJE (765:606) 42 točk
  2. GORENJE VELENJE (720:590) 41
  3. CELJE PIVOVARNA LAŠKO (794:694) 37
  4. KRKA (712:644) 30
  5. JERUZALEM ORMOŽ (657:648) 30
  6. RIKO RIBNICA (778:739) 28
  7. KOPER (708:673) 28
  8. SLOVENJ GRADEC (704:713) 22