Na Brezovici se je včeraj odvijala volilna skupščina Odbojkarske zveze Slovenije, na čelu katere še naprej ostaja dolgoletni predsednik Metod Ropret. Ropret, ki je prejel vseh 50 glasov delegatov, s tem začenja svoj četrti zaporedni mandat.
Odbojkarska zveza Slovenije v letošnjem letu praznuje 100-letnico odbojke v Sloveniji, leto 2024 pa je za OZS tudi volilno leto. Slednje v okviru skupščine v vodstvu zveze ni prineslo sprememb, Metod Ropret namreč ostaja predsednik krovne odbojkarske organizacije. Ropret, ki je na čelo OZS prišel novembra 2012, bo zvezo vodil še vsaj nadaljnja štiri leta. Z odločitvijo o kandidaturi ni okleval: »Najprej moraš pri sebi sprejeti odločitev, da te delo, ki daleč od tega, da je enostavno in ki ga ni malo, še do te mere motivira, da lahko prispevaš k razvoju panoge, s katero se ukvarjaš. Ko sem to bilanco delal sam pri sebi, sem ocenil, da imam še dovolj idej in tudi renome in poziciji v mednarodnih krogih, s katerima lahko pomagam pri nadaljnjem razvoju slovenske odbojke. Zavedam se tudi, da smo daleč od tega, da je vse idealno in da je prostora za napredek še dovolj. A tovrstni izzivi me izpolnjujejo, mi dajejo motiv in energijo, da sem se pripravljen še naprej aktivno vključevati v aktivnosti. Tudi če sem bil na začetku v zgodbi bolj kot ne sam, pa je zdaj okrog mene oblikovan krog ljudi, predvsem mojih sodelavcev na Odbojkarski zvezi Slovenije, s katerimi si delimo vizijo ter tudi zunanjih sodelavcev, ki nam pri tem pomagajo. Imamo izjemno uigrano ekipo tudi za organizacijo največjih dogodkov in moram reči, da z optimizmom zrem v prihodnost. Prepričan sem, da je pred slovensko odbojko še veliko lepih trenutkov.«
Pred glasovanjem 50 delegatov se je Ropret na kratko še enkrat ozrl na pretekli mandat: »Zagotovo je stavri, na katere lahko gledamo zelo pozitivno veliko. Tu sta odličji moške reprezentance na evropskih prvenstvih leta 2021 in 2023, četrto mesto na svetovnem prvenstvu leta 2022, prvi nastopi v elitni Ligi narodov, krona vsega pa je bil premierni nastop naših odbojkarjev na olimpijskih igrah v Parizu. Tudi naša dekleta kažejo, da bomo na njih lahko v prihodnje še kako računali, že zdaj jih spet spremljamo v zlati evropski ligi, prvič bodo igrale na svetovnem prvenstvu. Tu je še srebrna kolajna naših paraodbojkaric na evropskem prvenstvu, nastop na paralimpijskih igrah in še bi lahko našteval. Ne gre pozabiti organizacije svetovnega prvenstva leta 2022 pa tudi prvega turnirja VNL pri nas. Mislim, da je prav, da se odločamo za organizacijo vseh teh dogodkov, dokler so za nas še dosegljivi. Zanimanje arabskih in azijskih držav je namreč izredno veliko in verjetno bodo šle številke, povezane z organizacijo največjih dogodkov, izven naših okvirov. Je pa tu še nekaj stvari, ki jih še želimo nadgraditi, predvsem na kadrovskem področju. Morali bomo širiti kadre v pisarni, to je za nas nujno, saj nas samo delo prehiteva in nas zasipa, predvsem moje sodelavce in tako iz domačih kot iz zunanjih okolij smo večkrat opozoreni na to, da to, kar počnemo z le petimi zaposlenimi, enostavno presega te okvire, še posebej v tako dolgem obdobju. Naša pisarna vodi vrsto projektov, tudi mednarodnih. Že dve leti smo z žensko reprezentanco vključeni v projekt FIVB Empowerment, z novim letom začenjamo enak program z moško reprezentanco, pogajamo pa se tudi še za možnost, da svetovna zveza podpre še projekt odbojke na mivki za moške in ženske. A kaj bo prinesel čas, nikoli ne vemo. Nekatere stvari so del planiranja in strategije, nekatere pa prinese čas sam po sebi in takrat je potrebno biti ob pravem času na pravem mestu.«
Vir: OZS