Nogomet

Muraši že v prvem polčasu napolnili mrežo Estoncev

Nogometaši Mure so odigrali prvo tekmo kvalifikacij za uvrstitev v Ligo evropa. Že v prvem polčasu so premagali estonski Nomme Kalju, saj so vodili z rezultatom 0:4.

Mrežo nasprotnikov je načel Kevin Žižek, ki je natančno Meril v 17. minuti. Deset minut kasneje nov zadetek Žižka, ki je bil najhitrejši na žogi, po tem ko je estonski vratar ubranil strel z bele točke, poizkusil je Nino Kouter. Ob vodstvu z 0:3 so se Muraši poigrali z nasprotnikovo obrambo, zadetka pa se je veselil Žiga Kous. V 36. minuti se je med strelce vpisal tudi Alen Kozar, ki je zadel iz tridesetih metrov, nespretno je žogo lovil nasprotnikov vratar, žoga pa je našla cilj med nogami. V drugem delu so Muraši zadržali prednost in zanesljivo odhajajo v naslednji krog kvalifikacij.

Nomme Kalju – Mura 0:4