foto Aleksander Sokler
Ostali športi

Ljubljana Slovan do zmage v Kopru, Justin in Lah zlomila odpor Mariborčanov

Vaterpolisti Ljubljane Slovana so v tretjem krogu državnega prvenstva v gosteh premagali domači Grafist Koper s 14:7 (5:0, 3:5, 1:1, 5:1). Ljubljančani bodo v prihodnjem krogu prosti, Koprčane pa v sredo, 22. februarja, čaka gostovanje v Mariboru.

Grafist Koper – Ljubljana Slovan  7:14 (0:5, 5:3, 1:1, 1:5)
Koper – Olimpijski bazen, sodnika: Kavčič, Carič.

Grafist Koper: Parovel, Deković; Janošević 2, Krivičić, Fičur 1, Nastran 1, Giorgi, Lončarević, Turkovic 2, Šantak, Sajko, Šulić 1. Trener: Marino Cetin.

Ljubljana Slovan: Lazić, P. Kirasič; Stefanović 1, Čanč 1, Potočnik 3, Žiberna, Gligorijević 5, Fakin 1, B. Kirasič, Čarni, Cuomo 1, Puš 2, Ćetković. Trener: Jure Škof.

Ljubljančani so v Koper prišli kot vodilna ekipa državnega prvenstva, brez poraza pa so tudi v Alpe Waterpolo ligi. Na drugi strani domačim vaterpolistom v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih. V svoji edini tekmi državnega prvenstva so v  gosteh izgubili z AVK Triglavom, v AWL pa so le pri štirih točkah. Že po prvi četrtini so gostje iz Ljubljane vodili s petimi goli prednosti, a so si zmago zagotovili šele v zadnji četrtini. S petimi goli se je izkazal Luka Gligorijević.

Prva četrtina je minila v znamenju gostujoče ekipe, ki je bila čvrsta v obrambi in učinkovita v napadu. Ko je v začetku druge četrtine Gligorijević dosegel že svoj tretji gol na tekmi, je vse kazalo na gladko zmago Ljubljančanov, ki pa jih je visoko vodstvo uspavalo. Domačini so slabi dve minuti pred koncem prvega polčasa prišli le na dva gola zaostanka (5:7), ko je v polno zadel Milisav Janošević. Šest sekund pred odhodom na drugi odmor je za Ljubljančane gol dosegel Matija Bernard Čanč, že v svojem prvem napadu v tretji četrtini pa se je med strelce vpisal še Martin Puš, tako da so gostje vodili z 9:5. Koprčane je v igro vrnil Janošević, to pa sta bila tudi edina gola v tretji četrtini.

Do odločitve je tako prišlo v zadnji četrtini, ko so gostje v zadnjih treh minutah in pol štirikrat zatresli domačo mrežo in se veselili še svoje druge letošnje zmage v državnem prvenstvu, ob tem pa imajo še en remi. Grafist Koper je še brez točk.

V tretjem krogu slovenske vaterpolske lige je AVK Triglav v svojem bazenu premagal Branik Maribor s 16:10 (7:4, 5:3, 0:1, 4:2). Kranjčani bodo v prihodnjem krogu, v sredo, 22. februarja, igrali s Calcit Water Polom, ki je bil v tem krogu prost. Tekma bo v Pokritem olimpijskem bazenu v Kranju, domačini pa bodo Kamničani, medtem ko bodo Mariborčani, prav tako v sredo, gostili Grafist Koper.

AVK Triglav – Branik Maribor 16:10 (7:4, 5:3, 0:1, 4:2)
Kranj – Pokriti olimpijski bazen v Kranju, sodnika: Homovec, Vehovec.

AVK Triglav: Beton, Osel; Cvijanović Tepina, Verbič, Rahne, Lah 5, D. Gostić 1, Pušavec 3, M. Gostić, Lukić, Justin 6, Laketić, N. Štromajer 1. Trener: Krištof Štromajer.

Branik Maribor: Jukić, Bauman; Pajnik, Anzulović 5, Seljak, L. Globovnik, Kačič, Pevec 3, Lep, Šulek, Herzog, Rajšp 1, N. Popović 1. Trener: Tomislav Gradski.

V letošnji sezoni so se kranjski in mariborski vaterpolisti do zdaj pomerili le v četrtfinalu pokala Slovenije. Pred dobrimi tremi meseci so visoko zmagali Kranjčani, ki so vlogo favorita upravičili tudi v prvi medsebojni prvenstveni tekmi. Vendar so se morali za zmago pošteno potruditi, njihova junaka tekme pa sta bila Jan Justin s šestimi goli in Jaša Lah s petimi. V gostujoči ekipi je pet golov dosegel tudi Jerko Anzulović.

Kranjčani, ki imajo še vedno veliko težav z boleznimi svojih igralcev, so v prvi četrtini v zadnjih dveh minutah dosegli kar štiri gole in na prvi odmor odšli s prednostjo treh golov. Gostje so po golu Aljaža Pevca še vodili s 4:3, toda z dvema goloma Laha, zadnjega je dosegel dve sekundi pred koncem uvodne četrtine, Justina in Andraža Pušavca so domači vaterpolisti nekoliko lažje zadihali.

V začetku druge četrtine so se Mariborčani vrnili v igro, ko je Anzulović zadel za 7:6. Vendar do preobrata ni prišlo,  domača ekipa je strnila svoje vrste in spet v zaključku četrtine prišla do občutnejše prednosti, ko je po dveh golih Pušavca gostom pobegnila na 12:7.

Najbolj izenačena je bila tretja četrtina, v kateri sta se ekipi izkazali v obrambi, saj je bil dosežen le en gol. Dosegel ga je Matej Rajšp, a je bila to za goste kaj slaba tolažba, saj so Kranjčani v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo štirih golov. Sredi zadnje četrtine je razpoloženi Justin dosegel svoj peti gol na tekmi za kranjsko vodstvo s 13:8, s tem pa je bila tekma dokončno odločena.

Kranjčani so pri dveh zmagah, Mariborčani so ostali pri eni.