Zimski športi

Lampičeva do kristalnega globusa!

Lanskoletna najboljša slovenska športnica Anamarija Lampič, je predčasno osvojila mali kristalni sprinterski globus v svetovnem pokalu.
Mednarodna smučarska zveza (Fis) je objavila končni vrstni red sezone 2020/21 v sprintih in potrdila, da po sedmih tekmah v tej disciplini, v sezoni ne bo več tekmovanj, razen na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu.

Slovenka, ki bo na SP v četrtek v krogu favoritinj za odličja na SP v Nemčiji, je po sedmih tekmah sezone v sprintih osvojila 402 točki, Švicarka Nadine Faehndrich na drugem mestu 296, Švedinja Linn Svahn na tretjem mestu 275 točk, osma pa je bila druga Slovenka Eva Urevc s 189 točkami. Tako je Lampičeva druga slovenka, ki je osvojila kristalni globus. Lani je Svahnova v prav tako zaradi pandemije novega koronavirusa predčasno končani sezoni svetovnega pokala osvojila prvo mesto v sprintih, Lampičeva je bila tretja.