KošarkaSlovenija

Krka znova visoko poražena

Košarkarji Krke so v tekmi 25. kroga Lige ABA doma izgubili z vodilnim moštvom lige, Budućnostjo iz Podgorice, z rezultatom 70-90.

Novomeščani so tekmo s Podgoričani odlično odprli in v prvih minutah povedli za 8 točk (15:7). Nato so se gostje na krilih Cobbsa vrnili v tekmo in po prvem vodstvu v drugi četrtini, nato prednost le še višali in tako na odmor odšli z 11 točkami prednosti (33:44). V tretji četrtini so gostje vseskozi vzdrževali dvomestno prednost, le trikrat so se Krkaši spustili na zaostanek devetih točk. Nazadnje jim je to uspelo v 26. minuti, ko je Barič dosegel pet zaporednih točk, za 44:53. Gostje so nato vzeli minuto odmora, po njej pa dosegli sedem zaporednih točk in do konca četrtine povečali prednost na + 20 (69-49), takšno prednost pa so imeli tudi ob koncu tekme.