RokometSlovenija

Krimovke v Ajdovščini potrdile naslov državnih prvakinj

Pred nedeljskim obračunom proti Ajdovkam so rokometašice Krima Mercatorja zabeležile kar 16 zmag in so bile tako še neporažene. Tokrat se je tekma končala s 34:17 v korist Ljubljančank, za 17. zmago v sezoni in potrditev naslova državnih prvakinj.

Varovanke Dragana Adžića so preko kapetanke Barbare Lazović povedle v prvi minuti srečanja. Za povečanje prednosti pa sta v nadaljevanju poskrbele še Tatjana Brnović in Jovanka Radičević. Ob polčasu je prednost znašala že velikih osem golov (17:9), v drugem delu srečanja pa je le še dodatno narastla, končni rezultat je znašal 34:17.

Krimovke imajo pred drugouvrščenimi rokometašicami Mlinotesta Ajdovščine neulovljivih šest točk naskoka, kar pomeni, da je 29. naslov državnih prvakinj v zgodovini kluba teoretično že v klubskih vitrinah.