Ostali športi

Kamničani boljši od sedmerice Koprčanov, Nizozemci v Kranju do zmage šele v zadnji četrtini, Mariborčani v tekmi za drugo mesto boljši od Ljubljančanov

V desetem krogu prve vaterpolske lige je Calcit Water Polo s 15:13 (4:1, 3:3, 3:4, 5:5) premagal Grafist Koper in s tem samo potrdil četrto mesto po rednem delu tekmovanja, medtem ko so ga Koprčani končali brez osvojene točke. V polfinalu bodo Kamničani 10. maja igrali z AVK Triglavom, ki je bil v tem krogu prost. Domačini prve tekme bodo Kranjčani.

Calcit Water Polo – Grafist Koper  15:13 (4:1, 3:3, 3:4, 5:5)
Kranj – Pokriti olimpijski bazen, sodnika: Suhadolnik, Homovec.

Calcit Water Polo: Žurbi, Pilič, Sokler 1, Gledec 1, Leskovec 5, Šenica, Blažević 4, Gole, Cerar 3, Bergant 1. Trener: Darko Homar.

Grafist Koper: Prcać, Nastran 2, Giorgi 1, Fičur 2, Šantak 2, Sajko 4, Šulić 2. Trener: Marino Cetin.

Pred gostovanjem v Kranju so bili Koprčani že brez možnosti, da bi se uvrstil v polfinale končnice državnega prvenstva. Čeprav jih je v Kranj prišlo samo sedem, so Kamničanom, ki so prav tako nastopili oslabljeni, tako da je zanje igral tudi njihov trener Gašper Šenica, povzročili veliko težav. Calcit Water Polo je do odločilne prednosti prišel v začetku druge četrtine, ko je povedel s 6:1, nato pa vodstva ni več izpustil iz rok. V kamniški ekipi se je s petimi goli izkazal Tilen Leskovec, enega manj je k zmagi prispeval Goran Blažević, v gostujoči ekipi pa se je med strelce vpisalo vseh šest igralcev v polju, brez gola je ostal le vratar Marko Prcać, ki je ekipi priskočil na pomoč, saj v letošnji sezoni zanjo še ni branil.

Leskovec in Aleksander Cerar sta bila v prvi četrtini najbolj zaslužna, da so Kamničani na prvi odmor odšli s tremi goli prednosti. Oba sta zadela po dvakrat, za goste je Stefan Sajko zadel za 1:2. Ko sta se med strelce vpisala še Blažević in Ivan Gledec, so Kamničani povedli s 6:1 in morda že pomislili, da so strli odpor gostov. Vendar se Koprčani s tem niso strinjali, saj so po drugem golu Sajka spet prišli na tri gole zaostanka (3:6), takšna pa je bila tudi prednost domače ekipe po polovici tekme.

Še bolj zanimiva je bila tretja četrtina, v kateri so gostje po golih Gašperja Fičurja in Mateja Nastrana prišli le še na gol zaostanka (6:7), toda Rok Bergant in Cerar sta poskrbela, da so v kamniškem taboru nekoliko lažje zadihali. V zadnji minuti tretje četrtine so padli kar trije goli, najprej ga je za Koprčane dosegel Sajko, nato za domačine Luka Sokler in štiri sekunde pred zadnjim odmorom za Koper še Fičur. Največ golov je padlo v zadnji četrtini, na vsaki strani po pet. Kamničani na več kot tri gole prednosti niso več prišli, na drugi strani pa se jim Koprčani tudi niso približali na manj kot dva gola zaostanka.

Vaterpolisti AVK Triglava so bili v zadnjem krogu prve slovenske vaterpolske lige sicer prosti, vendar niso počivali. Namesto tega so v kranjskem pokritem olimpijskem bazenu gostili nizozemsko ekipo ZVL-1886 in po hudem boju izgubili z 12:14 (5:4, 1:2, 4:2, 2:6).

AVK Triglav – ZVL-1886 12:14 (5:4, 1:2, 4:2, 2:6)
Kranj – POB Kranj, sodnika: Homovec, Suhadolnik.

AVK Triglav: Beton, Popović, Rajlić 1, Rahne 1, Lah 1, Cvijanović Tepina 1, Pušavec 1, M. Gostić 1, Vončina 1, Justin 5, Laketić, N. Štromajer, Udovč, Lukić. Trener: Krištof Štromajer.

ZVL-1886: J. Spyker, Wynhoven, Van Vierzen 2, Šimac, D. Spyker 3, Van Ruten 2, Brancatello 3, Haasnoot 1, Jovanović 3, Reichann, Van Zyp, Grummer.

Šestouvrščena ekipa rednega dela nizozemskega državnega prvenstva, ki bo v četrtfinalu končnice igrala proti ekipi Polar Bears, je bila v tem tednu na pripravah na Reki, na poti domov pa se je ustavila še v Kranju. Aktualni slovenski državni prvaki so igrali brez Aleksandra Paunoviča, Dejana Gostića in Urbana Verbiča, že vse od novega leta pa trener Krištof Štromajer ne more računati na Aljaža Troppana. Ob polčasu je bolečine v rami začutil Juš Vončina, ki nato ni več igral.

V tudi tako oslabljeni zasedbi so bili Kranjčani vse do zadnje četrtine enakovredni in tudi boljši od Nizozemcev, zmago pa zapravili šele v zadnji četrtini. Tudi v njej so dobrih pet minut pred koncem tekme še vodili z 11:9, s tremi zaporednimi goli pa je nizozemska ekipa prišla do vodstva z 12:11. Matic Rahne je minuto in 13 sekund pred koncem tekme še izenačil na 12:12, toda David Spyker in Luka Jovanović sta v zadnji minuti gostom prinesla zmago.

V zadnji tekmi rednega dela prve slovenske vaterpolske lige sta se v desetem krogu v Mariboru pomerili ekipi Branik Maribora in Ljubljane Slovana. S 14:11 (5:2, 2:4, 5:3, 2:2) so zmagali Mariborčani, ki so na drugem mestu tako prehiteli Ljubljančane in bodo prvo polfinalno tekmo končnice, ki bo 10. maja, igrali doma.

Branik Maribor – Ljubljana Slovan   14:11 (5:2, 2:4, 5:3, 2:2)
Maribor – Kopališče Pristan, sodnika: Vehovec, Kavčič.

Branik Maribor: Jukić, Kulenović; Pajnik, Anzulović 2, Seljak 2, Globovnik, Kačič 2, Pevec 4, Lep, Šulek, Herzog, Rajšp 3, Popović 1. Trener: Tomislav Gradski.

Ljubljana Slovan: Lazić, Karničar; Stefanović 2, Čanč 1, Potočnik 2, Ćetković, Gligorijević 2, Poličnik, Kirasič, Čarni, Cuomo 1, Puš 3, Povhe. Trener: Jure Škof.

Pred zadnjo tekmo rednega dela prvenstva so mariborski vaterpolisti za ljubljanskimi zaostajali za dve točki, kar je pomenilo, da jim drugo mesto prinaša le zmaga. Že s točko bi bili zadovoljni v ljubljanskem taboru, z neodločenim izidom pa se je končala tudi tekma v Ljubljani v petem krogu.

Podobno kot v prvi medsebojni prvenstveni tekmi so tudi v drugi bolje začeli Mariborčani, ki so z goloma Tima Kačiča in Jerka Anzulovića po dveh minutah igre vodili že z 2:0. Čeprav je Luka Gligorijević že v naslednjem napadu zaostanek svoje ekipe znižal, so domačini po golih Aljaža Pevca in Mateja Rajšpa pobegnili že na 4:1. Do prvega odmora je za Ljubljančane v polno zadel Martin Puš, nato pa za mariborsko ekipo še Anzulović.

Druga četrtina se je začela po željah Ljubljančanov, ki so v dobri minuti in pol izenačili na 5:5. Najprej je bil uspešen Enej Potočnik, za njim pa še Gligorijević in Puš. Domači trener Tomislav Gradski je vzel minuto odmora, s katero je zaustavil nalet gostov, ki so preko Matije Bernarda Čanča še enkrat izenačili izid na 6:6, pred tem je za domačo ekipo v polno zadel Neven Popović, pred koncem prvega polčasa pa je za prednost Branika poskrbel Rajšp.

Tudi tretjo četrtino so, podobno kot prvo, bolje začeli domači vaterpolisti, ki so po izenačenju Igorja Cuoma, pobegnili za dva gola (9:7). Uspešna sta bila Jurij Seljak in Pevec, vendar so slabe štiri minute pred odhodom na zadnji odmor Ljubljančani preko Puša izenačili izid na 9:9, osmi gol pa je za goste dosegel Vukašin Stefanović. Toda veselje gostov ni bilo dolgotrajno, kajti Seljak in Kačič sta se še po enkrat vpisala med strelce. Boljšo igro so Mariborčani potrdili z novim golom Pevca in vodstvom z 12:9. V zadnji četrtini domači vaterpolisti visoke prednosti niso zapravili. Ljubljančani so se po golih Stefanovića in Potočnika dvakrat približali na dva gola zaostanka, zadnjič tri minute in 15 sekund pred koncem tekme, vendar sta Pevec in Rajšp, ki je svoj tretji gol na tekmi dosegel v zadnji sekundi, poskrbela za zasluženo zmago Branik Maribora.