Hokej na leduTujina

Jesenice do osme zaporedne zmage, zmaji klonili v podaljšku

Včeraj sta bili v Alspki hoekjski ligi odigrani dve tekmi, na obeh pa sta sodelovala slovenska predstavnika in zabeležila polovičen uspeh.

Jeseničani so gostovali v sosednjem Celovcu in slavili z rezultatom 1:2. Železarji so povedli na začetku srečanja, zadel je Stojan, domači pa izenačili na začetku druge tretjine. Odločilni zadetek je dosegel Tomaževič, v 46. minuti srečanja.

Ljubljanski hokejisti so gostovali v Italiji in priznali premoč domačinu, po podaljšku. Hokejisti Cortine so v prvi tretjini povedli z 2:0, zeleno-beli pa so do konca srečanja uspeli iztržiti podaljšek. Zadetka sta dosegla Ulamec in Čimžar, kljub temu je Olimpija poražena v 21 sekundi podaljška, ko je zadel Giftopoulos.