Hokej na ledu

Jeseničani šestič zapored, poraz Olimpije

Včerjašnji dan je v Alpski ligi postregel z dvema tekmama slovenskih moštev. Hokejisti Jesenic so na domačem ledu premagali italijansko moštvo Cortina, z rezultatom 3:2. Prvo četrtino so domači gladko dobili, z zadetkoma Rajsarja v 5. in Hebarja (PP) v 19. minuti. V drugi tretjini so imeli domači nekaj priložnosti za tretji zadetek in odločitev tekme, a so gostje z zadetkoma Pietronira v 9. in Adamija v 17. minuti izenačili. Dve minuti zatem je Jaka Sodja ponovno popeljal domače v vodstvo s 3:2, kar je bil tudi končni rezultat.

V Tivoliju so hokejisti Olimpije kljub dvakratnem vodstvu, klonili proti Salzburgu, z rezultatom 2:5. Domače sta v vodstvo dvakrat popeljala Ropret in Pance, a so gostje dvakrat tudi izenačili. V zadnjih dveh tretjinah je zadeval samo še Salzburg in zadal Olimpiji nov poraz.

Na lestvici vodi Valpusteria (47 točk), sledi Olimpija (45 točk – dve tekmi manj), Jeseničani so že tretji (38 točk – pet tekem manj), Salzburg 2 je četrti (37 točk).