ParalimpijciZimski športi

Jernej Slivnik izjemen 4. na svetovnem prvenstvu

Naš paraalpski smučar 21-letni Hrušičan Jernej Slivnik je z odliko končal svetovno prvenstvo v Lillehammerju. Po 7. mestu na sredinem veleslalomu je današnji slalom sklenil z izvrstnim 4. mestom. Po prvem teku je bil šesti, v drugo pa je še popravil svojo uvrstitev.

Slivnik je že na sredini tekmi potrdil, da je v dobri formi. S prebojem med prvih deset mu je z ramen padlo breme, zato je na današnji tekmi smučal sproščeno, predvsem pa zbrano in natančno. Vse skupaj pa je bilo dovolj za izvrstno 4. mesto.

Svetovni prvak med sedečimi smučarji je postal domačin Norvežan Jesper Pedersen (1:27,61), srebrn je bil Francoz Victor Pierrel (1:30,28), bronast pa Nizozemec Niels De Langen (1:31,37), Slivnik je bil s časom 1:34,62 četrti.

»Vedeli smo, da lahko Jernej tako smuča ob določenih pogojih. Tokrat se je izkazal tudi na trdi podlagi, kjer je imel včasih nekaj bojazni. Na tem prvenstvu je pridobil tudi na samozavesti. V veleslalomu je v drugo smučal z malce zavore, a je ravno zato naredil napako. V smučanju je tako, da moraš ves čas napadati, tudi za ceno tega, da narediš napako. V slalomu se je po 7. mestu v veleslalomu sprostil malce bolj in dobro opravil s progo,« je trener Roman Podlipnik ocenil nastop svojega varovanca Jerneja, ki od lanskega poletja vadi tudi z dr. Mitjo Bračičem, ki skrbi za fizično pripravo Slivnika.

Slivnik in Podlipnik se jutri vračata v Slovenijo, drug teden sledi trening superveleslaloma. Sedmega februarja odhajata v švicarski Veysonnaz, kjer bo od 7.2. do 13.2. kar pet tekem evropskega pokala. Začenši s superveleslalomom in superkombinacijo, kjer bo štartal tudi Slivnik.

Vir: Sloski