Hokej na leduLiga NHL

Izjemna predstava Kopitarja na začetku sezone!

Hokejist Los Angeles Kingsov so prvi dvoboj v NHL sezoni odigrali na domačem ledu, pomerili so se z moštvom Vegas Golden Knightsov.

Gostje so bolje začeli in povedli v deveti minuti, a so Kralji na krilih kapetana Anžeta Kopitarja uspeli obrniti. Pri izenačujočem zadetku je zabeležil asistenco, 53 sekund pred koncem prvega dela je zadel za 2:1. Drugo tretjino so domači dobili z 2:0, najprej je zadel Danault, nato pa se je še drugič med strelce vpisal Kopitar. Tudi v zadnji tretjini se je še enkrat izkazal Kopitar, ob zadetku za 5:1 je še drugič asistiral, poskrbel pa je za vodstvo s 6:1 in prvi hat-trick v sezoni. Gostje so uspeli ublažiti poraz z zadetkom Dadonova v 16. minuti zadnje tretjine.

Los Angeles Kings – Vegas Golden Knights 6:2
(2.1, 2:0, 2:1)