NogometSlovenija

Izjemen preobrat Olimpije, Kopru primorski dvoboj

Sobotni nogometni spored je ponudil dve prvoligaški tekmi, in sicer med Taborom iz Sežane in Koprem ter Muro in Olimpijo. Zmag sta se veselili gostujoči moštvi.

Koprčani so v vsakem od polčasov dosegli zadetek, najprej Correia v 42. minuti, nato pa še Benedičič v 70. minuti. Domači nogometaši so v sodnikovem dodatku zapravili strel z bele točke.

Navijači Olimpiji so v 20. minuti videli nov poraz svojih ljubljencev, saj je Mura vodila že z 2:0, oba zadetka pa je deosegel Daku. V 28. minuti je za nekaj upanja poskrbel Sešlar in ob koncu prvega dela je na semaforju kazalo 2:1. Gostje so se v drugem delu zbudili in zrežirali pravi preobrat, zadela sta Nukić in Elšnik. Ziljkić je v sodnikovem dodatku zapravil strel z enajstih metrov.

NK Tabor Sežana – FC Koper 0:2 (0:1)

NŠ Mura – NK Olimpija 2:3 (2:1)