Zimski športi

Italijanka do zmage v Franciji

Italijanka Marta Basino je slavila na veleslalomu v Courchevelu. Druga je bila Sara Hector, tretja Petra Vlhova, četrta pa Mikaela Shifrin, za katero je bilo to prvo tekmovanje po februarju. Basino je imel v skupnem izidu iz dveh spustov 46 stotink sekunde prednosti pred Švedinjo Saro Hector. Sicer je bila v Courchevelu megla in je snežilo. Petra Vlhova, ki je imela v prvem spustu 0,49 sekunde prednosti pred Basinom, je končala na tretjem mestu. Mikala Shifrin je imel po prvem spustu tretji čas in je po drugi končala na četrtem mestu. Nazadnje je bila na tekmovanju 2. februarja in zaradi očetove smrti in poškodbe hrbta ni smučala. V splošni razvrstitvi ima Vlhova 162 točk prednosti pred Basinom, kar je zdaj zmanjšalo zaostanek. Vlhova ima doslej tri zmage v svetovnem pokalu, Basin pa je to drugi triumf.

Kot edina od treh Slovenk je do točk prišla Ana Bucik, ki je v finalu pridobila dve mesti in je končala kot 16. (+5,09). Mesto v drugi vožnji si je sicer zagotovila tudi Meta Hrovat, ki pa je prejšnji četrtek na treningu v Soldi grdo padla in se spopada s poškodbo hrbta. V prvi vožnji je ob prihodu v cilj pričakovano zaostala za najboljšimi, a se je kljub temu uvrstila v finale (26.; +3,44), kjer pa zaradi prehudih bolečin ni nastopila, odpovedala pa je nastop tudi na nedeljskem veleslalomu.

Tina Robnik je po številnih težavah na progi zaostala za najboljšo trideseterico (43., +4,42).