Nogomet

Iličić in Oblak napredovala, Handanović zaključil letošnje tekmovanje

V zadnjem krogu skupinskega tekmovanja nogometne Lige prvakov so nastopili trije naši nogometaši. Josip Iličić je z Atalanto gostoval pri slovitem Ajaxu in zmagal z 1:0. S to zmago so si zagotovili drugo mesto v skupini in uvrstitev v osmino finala. Edini zadetek na tekmi je dosegel Muriel v 85. minuti. Iličić ni nastopil.

Samir Handanović je z Interjem potreboval zmago doma proti ukrajinskemu Šahtjaru, vendar je ostalo pri začetnem rezultatu 0:0. S tem je Inter zaključil letošnje tekmovanje v Evropi, saj je zasedel zadnje mesto v skupini. Sarma je branil celotno srečanje.

Jan Oblak je z Atleticom zmagal v Salzburgu z 2:0 in se uvrstil v nadaljnje tekmovanje Lige prvakov. Za Atletico sta zadela Hermoso v 39. in Carrasco v 85. minuti. Oblak je branil celotno tekmo.