Nogomet

Handanović zaklenil vrata, Iličić poražen

Slovenski legionarji v Serie A so pretekli konec tedna odigrali tekme 5. kroga. Prvi je na igrišče stopil Josip Iličić, ki je doma z Atalanto gostil Sampdorio in izgubil z 1:3. Po daljši odsotnosti je Iličić odigral celotno srečanje, vendar ni mogel preprečiti drugega zaporednega poraza. Na klopi Sampdorie je sedel 19-letni Nik Prelec, ki ni dobil priložonosti za igro. Inter je gostoval v Genoi in zmagal z 2:0. Handanović je kot kapetan branil celotno srečanje in ohranil mrežo nedotaknjeno. Miha Zajc je vstopil v igro v 61. minuti, vendar se med strelca ali asistente ni vpisal. Cagliari, še vedno brez Valterja Birse, je s 4:2 odpravil Crotone. Parma, za katero nastopa Jasmin Kurtić, je proti Spezii izgubljala že z 0:2, a je Parma z zadetkom v zadnji minuti iz enajstmetrovke vknjižila točko. Kurtić je igral do 79. minute.

Naj omenimo, da bodo Italijani z novim Odlokom ponovno zaprli stadione in dvorane za gledalce, prejšnji Odlok je dovoljeval do 1000 gledalcev.