NogometTujina

Haaland že podira rekorde!

Mladi Norvežan je v prvem polčasu dosegel hat-trick in postavil dva nova rekorda Premier League. 22-letnik je postal igralec, ki je najhitreje dosegel dva hat-tricka v Premier ligi, in to v svojem petem nastopu, medtem ko je prejšnji rekord Demba Ba dosegel po 21 tekmah.

Haaland je v prvih petih krogih dosegel tudi rekordnih devet golov, enega več od Sergia Aguera, prav tako v dresu Cityja in Micka Quinna iz Newcastla.

Mladi Norvežan je dosegel zadetke v 12., 23. in 38. minuti ter svoji ekipi ob polčasu zagotovil vodstvo s 3:0. V nadaljevanju srečanja so “meščani” dosegli še tri zadetke, strelca pa sta bila Joao Cancelo (50) in Julian Alvarez (65, 87).