NogometTujina

Guardiola: “Nogomet je nepredvidljiv”(VIDEO)

Pepovo moštvo je izgubilo “dobljeno” tekmo in Španec bo moral lastnikom pojasniti nastop Kevina de Bruyneja, Gabriela Jesusa in Riyada Mahreza.

Kljub več kot milijardi evrov, vloženih v okrepitve, je City spet ostal brez možnosti za boj, za svoj prvi evropski naslov kateremu ni bil nikoli bližje. Po 4:3 v Manchestru so v Madridu do 90. minute vodili z 1:0, nato pa je sledil epski preobrat domačinov.

Bili smo blizu, a na koncu nismo prišli v finale. Preprosto je. V prvem polčasu nismo bili dovolj dobri, vendar smo imeli rezultat. Po zadetku v drugem delu smo bili boljši. Našli smo svoj tempo in igralci so bili zadovoljni na igrišču, a nismo zdržali,” pravi Guardiola.

Odpisani Real je v zadnji minuti tekme na krilih Rodryga dosegel dva zadetka in iztržil podaljške, tam pa je Karim Benzema zadel enajstmetrovko za popoln preobrat.

Nogomet je nepredvidljiv. Tako se je končalo. Moramo sprejeti. Kakšen vpliv bo imela na nas? Ne vem. , igralci so žalostni, zdaj potrebujemo čas, da to obdelamo. in gremo domov z našimi navijači,” je zaključil katalonski strokovnjak.

City se bo zdaj lahko v celoti podal v boj za “tolažilno” nagrado, naslov v Premier ligi, kjer bije bitko z Liverpoolom. Štiri kroge pred koncem sezone ima točko več od “rdečih”, ki jih z Real Madridom 28. maja čaka finale lige prvakov.