NogometSlovenija

Grosupeljčani na vrh, poraz Mure, Olimpija in Maribor zgolj s točko

Minuli konec tedna se je po zimskem premoru nadaljevala sezona v Eon NextGen Ligi. To je prva liga fantov do devetnajstega leta starosti. Tako smo v petek, soboto in nedeljo videli osem tekem tega, 19. kroga. Tu smo videli 28 golov, kar 31 rumenih opozoril, padli so še štirje rdeči kartoni in dve enajstmetrovki.

19. krog:

petek, 23.2.

• Murska Sobota: MURA – BRAVO 0:4 (0:0) Kopatin 60′, Puconja 65′(11m), Pučnik 70′, Midžan 85′
  • Radomlje: RADOMLJE – ILIRIJA 0:4 (0:2) Videnović 5′, Novak 29′ in 78′ Mušić 52′

sobota, 24. februar

• Maribor: MARIBOR – CELJE 1:1 (1:1) Kramberger 32′ ; Turinek 44′

Štajerski derbi je bil odločen že po uvodnem polčasu. Četo domačega stratega Dončića je v vodstvo popeljal 17-letni vezist Mark Kramberger. V izdihljajih prvega polčasa, pa je z drugim golom sezone točko gostom priskrbel Lovro Turinek.

• Nova Gorica: GORICA – RUDAR 1:0 (0:0) Malešević 87′  🟥 Laščak 83′ (Gorica)

Velenjčani so že računali na točko, ko so tri minute pred koncem tekme dobili gol z igralcem več v polju. Prekaljeni strateg Miloš Rus, ki je nedavno sedel na vročo klop mladincev Gorice je, kot kaže dobro in hitro uredil zadeve. Po rdečem kartonu Kristjana Laščka je minuto kasneje v igro vstopil Luka Malešević. Slednji je tri minute kasneje na svojem trinajstem nastopu v tej sezoni zabil prvi gol, gol vreden treh točk.

• Novo mesto: KRKA – DOMŽALE 2:3 (2:2) Tomac 6′ in 26′ ; Zajc 30′, Štefanec 42′ (11m) in 62′  🟥 Bušić 82′ (Krka)

Krka, ki je v boju za obstanek je z novim trenerskim dvojcem odprla drugi del sezone pred domačimi gledalci s porazom. Odličen prvi polčas zelenih so mladi lekarnarji kronali z dvema goloma. Pod oba se je podpisal 17-letni napadalec Tilen Tomac. Potem so gostje izid znižali, ko je po prekršku na tej tekmi zelo živčnega Matica Sotlarja iz prostega strela z roba kazenskega prostora s prvencem sezone poskrbel osrednji branilec in kapetan Domžal Jošt Zajc. Tri minute pred koncem polčasa je po levi strani tekla akcija Domžal, ko naj bi domači kapetan Sergej Božič storil prekršek, Domžalčan je padel in glavni sodnik je dosodil najstrožjo kazen. Malce dvomljivo dosojeno enajstmetrovko je v gol pretvoril Vid Štefanec. Nekaj sekund pred koncem polčasa si je domači trener prislužil rumeni karton. V drugem polčasu so gospodarili rumeni, ki so izid spreobrnili v svojo prid v sedemnajsti minuti drugega polčasa, ko je bil po verjetno nedovoljenem položaju še drugič na tekmi natančen Štefanec. Osem minut pred koncem tekme pa je rdeči karton prejel domači vezist Leopold Bušić. Srečna zmaga Domžal, ki so strpno čakali in kaznovali domačine, bled drugi polčas domačih in čudno ter porazno sojenje trojke Vidergar, Ogrin in Jelenko Jandrič. Ravno slednji 30-letnik iz Ljubljane je bil glavni sodnik srečanja.

Nekaj slik je v svoj objektiv ujel tudi naš fotograf Adrijan Kulčar. Po tekmi pa je nekaj stavkov o srečanju strnil 18-letni kapetan Domžal Jošt Zajc, ki je odlično igro kronal s prekrasnim golom iz prostega strela.

“Tekmo smo odprli slabo. Na srečo smo se potem zbrali in vrnili v igro. Nato smo tekmo vzeli v svoje roke in jo dokaj mirno pripeljali do konca. Glede tekmeca bi dejal, da smo jih dobro zanalizirali, vedeli smo na kaj moramo biti pozorni in to smo potem v drugem polčasu tudi popravili, kar nam je prineslo na koncu vse tri točke”

nedelja, 25.2.

• Ljubljana: OLIMPIJA – KOPER 2:2 (1:1) Kojić 25′, Imeraj 48′ ; Lemadžema 40′, Žavbi 54′ 🟥Motika 58′ (Olimpija)

Največ obiskovalcem, okoli 200 je bilo na tekmi Olimpije in Kopra v Ljubljani. Izenačeno tekmo smo videli in več kot tretjino tekme so morali varovanci domačega stratega Boštjana Mikliča igrati z igralcem manj, ko je moral zelenico zapustiti Nikola Motika. S to točko je Olimpija zdaj točkovno izenačena na vrhu in je preskočila Muro…

• Kidričevo: ALUMINIJ – TABOR SEŽANA 3:0 (1:0) Rahle 37′, Škerget 74′ in 90+1′

Dokaj mirna tekma, ki je bila sila pomembna predvsem za goste iz Sežane v boju za obstanek. Solidna igra, a kljub temu na koncu težak poraz na Štajerskem varovancev stratega Uroša Baruta.

• Grosuplje: BRINJE – NAFTA 4:1 (2:1) Stojaković 6′, N.Zrnec 28′, Zalaznik 63′, Vitamvas 86′ ; Horvat 34′ (11m)  🟥 Bukovec 89′ (Nafta)

Največ golov in največ kartonov ter eden najskromnejših obiskov kljub lepemu a vetrovnemu vremenu bi na kratko bil opis tekme med Grosupeljčani in gosti iz Lendave. Domačini so bili pravi gospodarji skozi celotno tekmo, kjer so v vsakem polčasu za hrbet Niku Frasu poslali po dva gola. V zadnji minuti tekme je gostujoči napadalec Anej Horvat prejel drugi rumeni karton in predčasno pot pod pod prho.

• Lendava: NAFTA – GORICA

Drugi krog spomladanskega dela bo razpotegnjen kar na pet dni. Zelo zanimivo bo že to sredo, ko bodo Domžale gostile vodilne Brinje. V petek bosta na sporedu dve tekmi, v soboto bomo videli dvoboj Brava in Krke. Nedelja bo prinesla največ, kar tri tekme tega 20. kroga. Ranjena Mura bo gostovala v Celju in iskala vse tri točke, vroča Ilirija bo isti dan gostila Aluminij. Prihodnji ponedeljek pa se bo krog zaključil v Prekmurju, kjer bo pri zadnjeuvrščeni Nafti gostovala Gorica.