KošarkaSlovenijaTujina

Gregor Glas izjemno napreduje, že najboljši strelec srečanja

Košarkarji Partizana so dosegli najbolj prepričljivo zmago sezone, saj so v 15. krogu Lige ABA v “Stark Areni” premagali Splitčane z rezultatom 109:49 in podrli rekord tekmovanja. Doslej je bil rekord v lasti Cedevite, ki je v sezoni 2016/17 Zadar premagala z 58 točkami razlike.

Obe ekipi sta imeli pred tekmo težave z okuženimi igralci, tako da domači trener Željko Obradović ni mogel računati na Alekso Avramovića (krona), Nemanjo Dangubića (krona) in Alena Smailagiča (prehlajen). Ekipa iz Splita je prišla le z osmimi košarkarji.

Gostje iz Jadrana so bili le v prvi četrtini enakovredni tekmeci velikemu favoritu, ki je drugo četrtino dobil s 34:5 in na odmor odšel s 34 točkami prednosti – 51:17.

Prednost črno-belih se je iz minute v minuto višala in v zaključku zadnje četrtine je znašala neverjetnih  plus 60 – 109:49!

Najučinkovitejši je bil slovenski košarkar Gregor Glas z 19 točkami (4/6 za tri).