Ostali športi

Gajser drugi na dirki svetovnega prvenstva v Faenzi.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je osvojil drugo mesto na dirki svetovnega prvenstva v italijanski Faenzi, v razredu MXGP. Gajser je v prvi vožnji padel in zasedel peto mesto, v drugi pa je bil najhitrejši, zmagal je domačin Antonio Cairoli.

Na dirki zaradi poškodbe ni nastopil doslej vodilni v SP Jeffrey Herlings. Današnji zmagovalec Cairoli, je z 285 točkami prevzel vodstvo. Gajser jih ima 278 in je na drugem mestu,  tretji je Herlings, z 263 točkami.

V razredu MX2 je Slovenec Jan Pancar končal na 15. mestu, v tej kategoriji je zmaga pripadla Francozu Tom Vialleu.

Motokrosisti bodo imeli zdaj premor do 27. septembra,  ko se bo začel naslednji trojček tekem, v italijanski Mantovi bodo do 3. oktobra spet na sporedu tri preizkušnje.