Hokej na leduSlovenija

Finec debitiral z zmago, Olimpiji ljubljanski dvoboj

Ljubljanski Tivoli je gostil prvi polfinalni dvoboj, na katerem sta se pomerili ljubljanski moštvi, in sicer je Olimpija gostila Slavijo Jr.

Glede na zasedbo, s katero se v državnem prvenstvu in AHL predstavlja Olimpija, je bila zmaga zmajev pričakovana. Kljub temu so se Založani dobro upirali, a so prejeli dva zadetka v zaključku prve tretjine, zadela sta Sever in Pulli. V drugi tretjini so hokejsiti Slavije zmanjšali zaostanek, zadetek je dosegel Černe. Novinec v zeleno-belem dresu Beauvillier je v drugi tretjini zadel dvakrat in dokončno pokopal upe gostov. V zadnji tretjini so hokejisti Olimpije le potrdili zmago in na koncu slavili z rezultatom 8:1. Zadetke so dosegli še Čimžar, Kujavec, Zajc in Sever.

HK SŽ Olimpija – HK Slavija Jr 8:1
(2:0, 2:1, 4:0)