Kolesarstvo

Etapna zmaga Francozu, Roglič ostaja vodilni

Francoz Paul Lapeira (Decathlon AG2R) je zmagovalec druge etape 63. dirke po Baskiji. Na trasi od Iruna do Cambo-les-Bainsa (160 km) je 23-letnik slavil po sprintu večje skupine. V skupnem seštevku je v vodstvu ostal slovenski kolesar Primož Roglič (Bora-hansgrohe), ki je v dežju varno prečkal ciljno črto v prvi skupini.

Roglič je bil v zadnjih nekaj 100 metrih etape nekoliko zaprt, na mokri cesti pa je prišlo tudi do nekaj prerivanja in stikov, zaradi česar nato 34-letni slovenski šampion ni sprintal za visoko uvrstitev in zasedel 29. mesto.

V skupnem seštevku je vseeno obdržal vodstvo in ima deset sekund naskoka pred Dancem Mattiasom Skjelmosejem (Lidl-Trek) in Belgijcem Remcom Evenepoelom (Soudal-Quick Step). Četrti je Španec Juan Ayuso (UAE Team Emirates) s 14 sekundami zaostanka, peti pa Danec Jonas Vingegaard (Visma-Lease a Bike), ki za nekdanjim moštvenim kolegom zaostaja 15 sekund.