Nogomet

Dvoboj naših v Ligi prvakov brez zmagovalca, debakl Kamplovega Leipziga

V včerajšnjem 2. krogu Lige prvakov sta se v Budimpešti pomerila Ferencvaros, kjer igra Miha Blažič in Dinamo Kijev, čigar barve brani Benjamin Verbič. Dinamo je povedel najprej v 29. minuti, ko je iz najstrožje kazni zadel Cygankov, v 42. minuti je na 2:0 povišal De Pena. Polčas se je končal z izidom 2:0 za Dinamo. Drugi polčas je pripadel domačim, najprej so preko Nguena znižali na 1:2, v zadnjih izdihljajih tekme pa je Boli rezultat izenačil na končnih 2:2. Blažič je odigral celotno srečanje, Verbič pa je v igro vstopil v 89. minuti.

Na drugi tekmi s slovensko udeležbo, je Manchester United doma deklasiral nemški Leizpig, z rezultatom 5:0. Goste je načel Greenwood v 21. minuti, zatem je Rashford z goloma v 74. in 78. minuti povišal na 3:0, v 87. minuti je Martial zadel iz enajstmetrovke za 4:0, končnih 5:0 je postavil Rashford v 92. minuti. Kevin Kampl je igral do 75. minute.  Kot zanimivost naj omenimo, da je tekmo sodil Matej Jug, asistitala sta mu Tomaž Klančnik in Grega Kordež.