KošarkaLiga NBA

Dončić: “To je razočaranje!”

San Antonio Spursi so s košem Demarja DeRozana na koncu tekme premagali Dallas Maverickse s 119: 117 in na ta način prekinili niz petih zaporednih porazov. Miami Heat je dosegel drugo zaporedno zmago, potem ko je s 107: 98 premagal Portland Blazerse.

Minuto in 14 sekund do konca je DeRozan prednost Spursov povišal na 117:113, a so Mavericksi po štirih točkah Dončića izenačili. Koš za zmago San Antonia je nekaj sekund pred koncem dosegel DeRozan. Dončić je znova poskusil odgovoriti, vrgel je s sredine igrišča, a ni bil natančen.

To je razočaranje,” je po tekmi dejal Luka. “To je vse, kar moram povedati.”

Demar DeRozan je bil najboljši v ekipi San Antonia s 33 točkami (13-25 iz igre) in 8 podajami, DeJounte Murray je prispeval 25 točk (11-17 iz igre).

V ekipi Dallasa je Kristaps Porzingis dosegel 31 točk (12-21 iz igre, 3-8 za tri) in 15 skokov, Luka Dončić je tekmo končal z 29 točkami (10-17 iz igre, 2-8 za tri) in 7 podaj.

Maverickovi so na zadnjih treh tekmah doživeli drugi poraz in so trenutno na Zahodu sedmi. San Antonio je na isti lestvici na devetem mestu.

Portland je tekmo bolje začel, zato je po 12 minutah vodil z 31:25. Vendar sta naslednja dva odseka minila v znamenju Miamija, ki si je priboril zavidljivo prednost (89:71), nato pa prišel do zmage.

Bam Adebayo je za Vročico dosegel 22 točk (9-14 iz igre), Jimmy Butler je dodal 20 (7-13 iz igre), Goran Dragić je dosegel 7 točk (3-8 iz igre, 1-3 za tri).

V dresu Blazerjev je CJ McCollum dosegel 17 točk (7-18 iz igre), toliko kot Norman Powell (7-13 iz igre), Damian Lillard pa 12 (3-10 iz igre). Jusuf Nurkić je v 22 minutah na igrišču dosegel 6 točk (2-3 iz igre) in 9 skokov. V nekem trenutku je 26-letnik zaradi bolečin v hrbtu zapustil igrišče, a se je kasneje vrnil v igro.

Miami je peti na vzhodu, Portland pa šesti na zahodu.