NogometSlovenija

Dobljani že hladijo šampanjec, boj za obstanek se nadaljuje

Minuli konec tedna je v zahodni skupini tretje lige padlo šestnajst golov. Videli smo eno pomembno gostujočo zmago, tri neodločene izide in tri domače uspehe.

IZIDI 21.KROGA:

• Jesenice: SIJ ACRONI JESENICE – IZOLA 0:0
  • Lesce: ŠOBEC – FAMA VIPAVA 0:0

Na Gorenjskem smo videli dve tekmi brez golov. Primorci so uspeli zaustaviti nalet vročega napadalca železarjev in domov odnesti točko. Nedaleč stran, v Lescah pa so trgovci iz Vipave ostajajo neporaženi. Po treh zmagah so sedaj prvič remizirali.

• Škofja Loka: AROL – ŠENČUR 2:2 (2:0) Palibrk 6′, Lotrič-Škoda 10′ ; Velić 51′, Komljenović 65′ 🟥 Muratović (ŠENČUR) 90+4′

Uvodni polčas je pripadel domačinom, nakar so gostje izid izenačili in bili celo bližje zmagi. Gostujoči vezist Elvis Muratović pa je v podaljšku tekme prejel še drugi rumeni karton in pot pod prho.

• Vimpolže: BRDA DOBROVO – KOČEVJE 1:2 (0:1) Lukić 71′, Maraž 82′ (ag) ; Majcen 38′

Dve tekmi to sezono med tema tekmeca smo videli in dve zmagi ekipe iz Kočevja. Vinarji iz Goriške regije je sicer dala dva gola v drugem polčasu, a enega v lastno mrežo ob zaključku tekme. V prvem polčasu pa je za vodstvo gostov tretji gol sezone zabil 25-letni Žiga Majcen.

• Vrhnika: VRHNIKA – EKSIST ŽIRI 3:0 (2:0) Zulić 3′, 10′  57′

Šesta tekma in pet golov na računu 21-letnega Dina Zulića smo videli doslej. Na pomembni tekmi za obstanek je brat rokometašice Nine Zulić zabil tri gole in vrhniški zasedbi priboril sedmo zmago sezone.

• Dob pri Domžalah: ROLTEK DOB – SVOBODA 1:0 (1:0) Petrovič 14′

Še na njuni četrti tekmi ostajajo roletarji nepremagani. Mož odločitve je bil vezist Denis Petrovič s svojim štirinajstim golom sezone, kar ga je pripeljalo na četrto mesto lestvice strelcev.

• Ljubljana: SLOVAN – ADRIA MIREN 5:0 (0:0) Džajić 52′ in 83′, Pantelić 57′, Latinčič 63′, Gršič 89′

Derbi kroga v prvem polčasu ni prinesel golov. V drugem pa je v gostujoči odjeknila petarda. Rešetanje mreže vratarja Zagomilška je pričel tretji strelec lige. To je bila deveta zmaga Slovanovcev nad nogometaši iz Goriške regije na njunih 16 tretjeligaških snidenjih.

14. BRDA DOBROVO (21:82) 6

Na vrhu kraljujejo jesenski prvaki, ki se bodo kot kaže po letu premora znova uvrstili med drugokategornike. A ni še povsem vse odločeno, saj ljubljanski Slovan še ni rekel zadnje besede. Do konca sezone ostaja še pet krogov. Brda gredo v četrto ligo, boj za obstanek pa ostaja odprt. Namreč tudi trinajsti izpade, medtem, ko bo dvanajsti igral še dodatne kvalifikacije s četrtoligašem.