Zimski športi

Do točk tudi Fak in Dovžan

V nemškem Oberhofu so se v sprintu na 10 km pomerili biatlonci. Do novih točk sta prišla tudi Jakov Fak in Miha Dovžan. Fak je zasedel s strelsko ničlo 17., Dovžan pa je z enim kazenskim krogom končal na 37. mestu. Daleč od najboljših sta bila Rok Tršan in mladi Alex Cisar, na 90. in 97. mestu.

Znova je zmagal Norvežan Johannes Thingnes Boe, ki je za 12 sekund ugnal mladega rojaka Sturlo Holma Laegreida, tretji pa je bil Nemec Arnd Peiffer, ki pred svetovnim prvenstvom na Pokljuki prihaja v vse boljšo formo. Vsi trije so zadeli vseh deset tarč, Nemec pa je zaostal 27 sekund. Jutri bo v Oberhofu ženski sprint, moške pa v petek čaka štafeta in v nedeljo tekma s skupinskim startom, na kateri bo med 30 najboljšimi tekmoval le Fak.