RokometTujina

Do nove zmage ŽRK Hadžići

V soboto je bila odigrana prvoligaška tekma v KRSC Hadžići, med ŽRK Hadžići in ŽRK Goražde. Srečanje je spremljal tudi naš dopisnik iz Sarajeva.

Po začetnem uigravanju, v katerem smo na prvi zadetek čakali skoraj dve minuti, so si občutnejšo prednost domače rokometašice priigrale na krilih Edine Demić in Ajle Čajić. Da se je razlika le višala, je bila zaslužna tudi odlična Anisa Selimović, ki je imela v prvem polčasu 11 obramb. Na odmor sta se moštvi odpravili z rezultatom 18:7, v drugem delu so gostujoče rokometašice malce strnile svoje vrste. Trener domačih je v drugem polčasu malce premešal postavo, tako da je priložnost dobila večina rokometašic. Končni rezultat je bil 33:20, pri domačih sta bili najučinkovitejši Edina Demić in Ajla Čajić s po 5 zadetki, Amina Hadžiabdić pa jih je dodala 4. Med gostujočimi rokometašicami je bila najučinkovitejša Slađana Andrić.

V naslednjem krogu bi lahko dobili prvakinje Bosne in Hercegovine v tej sezoni, kjer se bosta pomerila moštvi ŽRK Hadžići in ŽRK Grude.

Avtor: Ismar Alibašić