NogometSlovenija

Deseta zmaga Dobljanov to pomlad, Jeseničanom pomembna gostujoča zmaga in sedmica Svobode

Tolmin je dobil naslednika v vlogi tretjeligaškega prvaka zahodne skupine v obliki Doba. Bolj je zapleteno pri repu ligaške razpredelnice.

V 24. krogu smo videli štiri domače zmage, dva uspeha gostov ter en neodločen izid. Na sedmih tekmah smo lahko videli 29 golov, avtogol, 23 rumenih opozoril, 3 rdeče kartone, ter avtogol.

• Vipava: FAMA – VRHNIKA 2:2 (1:2) Kopatin 25′, Petkovšek 55′; Seliškar 10′, Djelovci 21′

Tokrat smo videli njun četrti tretjeligaški obračun, ki je prinesel drugi remi. Gostje so že vodili z dvema goloma, ko je izid polčasa in znižanje postavil Miha Kopatin s svojim desetim golom sezone. Kar osem rumenih kartonov je bil primoran podeliti glavni sodnik Jan Gregorc. S svojim drugim golom letošnje sezone je za delitev točk poskrbel domači vezist Aaron Petkovšek.

• Miren: ADRIA MIREN – ŠOBEC LESCE 3:0 (2:0) Batič 12′, Ivančič 16′, Peršič 86′ 🟥 Batič (ADRIA) 60′, Gaberšček (LESCE) 60′, R.Mlakar (LESCE) 90+1′

Jubilejna deseta tekma teh dveh klubov v tretjeligaški konkurenci je prinesla osmi uspeh moštva iz Goriške regije nad Gorenjci. Videli smo tri gole ter tri rdeče kartone.

• Kočevje: KOČEVJE – SLOVAN 2:3 (0:1) D.Džajić 41′, Haznadar 50′ ; Bracovič 56′, G.Hočevar 72′ (ag), Cverle 86′

Po jesenskem uspehu Kočevja v prestolnici je tokrat Slovan vrnil mero tekmecem z jugovzhoda Slovenije.

• Dob pri Domžalah: ROLTEK DOB – ŠKOFJA LOKA 2:1 (2:1) Vuk 18′ (11m), Strnad 28′ ; A.Poplatnik 45′

Druga njuna tekma v tretji ligi in druga zmaga Dobljanov proti matičnemu klubu našega reprezentančnega kapetana je bila deseta v nizu to jesen. Skratka, strateg Darko Birjukov je vknjižil vse zmage to pomlad.

• Šenčur: ŠENČUR – SIJ ACRONI JESENICE 0:2 (0:0) Bešić 51′, S.Samardžić 58′

Po štirih zmagoslavjih nogometašev iz prestolnice krompirja, so na njunem petem tretjeligaškem snidenju tokrat v sedmih minutah z dvema goloma do zmage prišli železarji. Pomembna zmaga za jeseniški klub v boju za obstanek je bila to proti enemu boljših klubov tretje lige vseh časov.

• Žiri: EKSIST ŽIRI – IZOLA 4:1 (0:1) Šifrar 56′, Čemažar 59′, B.Frelih 65′, Ibraimov 84′ ; Kremenović 4′

Prvi polčas so dobili Izolani po evrogolu zimzelenega Kremenovića. Nato so gorenjski žogobrcarji izid spreobrnili in razveselili domače navijače s tretjo zmago nad ekipo iz Primorske ter skupno sedmo tekoče sezone.

• Ljubljana: SVOBODA – BRDA DOBROVO 7:0 (3:0) Dolinar 19′ in 29′, Hervol 42′, Sadiković 47′, Abdić 61′, Potočar 71′, Koprivica 85′

Vinarji iz Brd so vknjižili največji poraz kroga in svojega enega največjih v tretji ligi. Varovanci stratega Florijana Debenjaka so dobili v svojo mrežo sedem golov na njuni osmi medsebojni tekmi. Gostje iz Goriške regije gredo v četrto ligo, medtem, ko je ekipa iz Ljubljane tik pod vrhom.

14. BRDA DOBROVO (23:96) 6

Prvaki in z vstopnico za drugo ligo so že nogometaši iz Doba. Do konca sezone sta še dva kroga. Brda gredo ligo nižje, medtem, ko se bo še vnel boj za obstanek. Iz lige izpade tudi predzadnji, medtem, ko ima dvanajstouvrščeni dodatni tekmi s četrtoligašem za obstanek.