OdbojkaSlovenija

Derbi pripadel odbojkarjem ACH, Pomgrad po preobratu do zmage na Dolenjskem

V soboto je bilo odigrano 2. kolo 1. DOL, v katerem so razen v Novem Mestu, zmage ostale v domačih dvoranah.

Na derbiju kroga so do druge zmage v sezoni prišli odbojkarji ACH Volleya, ki so bili s 3:1 v nizih boljši od Kamničanov. Aktualni prvaki Maribor je s 3:0 odpravil kranjski Triglav, Primorci so prav tako s 3:0 premagali Črnuče. Na zadnji tekmi 2. kola so odbojkarji Krke odlično odprli srečanje, prvi niz so dobili domačini, a so naslednje tri gostje iz Prekmurja.

“Takoj, ko smo dvignili raven svojega sprejema, smo popravili tudi igro v napadu in to je tisto, na čemer bomo morali še veliko delati. Dobro je, da po izgubljenem prvem nizu nismo izgubili glave. Ostali smo mirni in prišli do ugodnega rezultata. Zavedamo se, da je bila pot do zmage nekoliko lažja, saj ni igral Mitja Gasparini. Ko se bo vrnil on, bo Calcit Volley drugačna ekipa, čeprav ga je Miha Bregar odlično zamenjal. Verjetno je pred nami še veliko medsebojnih tekem, prvenstvo bo še dolgo in do konca negotovo. Čudim se le, da v Sloveniji po treh osvojenih srebrnih kolajnah v šestih letih na tribunah ni več gledalcev, ker se resnično igra zelo dobra odbojka,” je dejal hrvaški trener na klopi ACH Volleyja Mladen Kašić.