KošarkaSlovenija

Derbi izenačen le v prvi četrtini

V petkovem derbiju 1. SKL za ženske so košarkarice celjske Cinkarne na domačem parketu ugnale ljubljansko Ježico s 23 točkami razlike.

Obračun moštev, ki sta pred petkovim obračunom za zmago zaostajali za vodilnim kranjskim Triglavom, so bolje odprle Ježičanke na čelu z razpoloženima Evo Prevodnik in Nikolino Delić. Sledil je strelski mrk Ljubljančank, ki so v drugih desetih minutah zmogle zgolj dve točki. Domača ostrostrelka Lea Debeljak je v 17. minuti s trojko domačinke prvič popeljala do +10 (32:22), na glavni odmor pa so Celjanke odšle s 15 točkami naskoka. Varovanke Damirja Grgića so tudi v tretji četrtini kontrolirale potek dogodkov na parketu in si priigrale okroglih 20 točk prednosti, kar je bilo več kot dovolj za mirno končnico. Pri zmagovalkah, ki so se s serijo zmag učvrstile
na drugem mestu, je Snežana Bogičevič dosegla 17 točk, medtem ko je bila najboljša strelka Ježičank Delićeva z 12 točkami.