Evropsko prvenstvo

Delitev točk na prvem srečanju, slavje Finske in Belgije

Včeraj so bili na sporedu trije dvoboji na evropskem prvenstvu 2020, enako bo tudi danes, ko so prav tako an sporedu trije dvoboji.

Na prvem srečanju sta bila oba zadetka dosežena v drugem polčasu, povedli so Švicarji v 49. minuti, končni izid pa so nogometaši Walesa postavili v 74. minuti, ko je izenačil Moore.

Dvoboj med Dansko in Finsko je zaradi zdravstvenih težav Eriksena trajalo rekordno dolgo, saj je prekinitev trajal kar dve uri. Zmage so se veselili Finci, v 60. minuti je edini zadetek dosegel Pohjanpalo.

Dvoboj med Belgijo in Rusiji je zanesljivo pripadel enemu od favoritov za osvojitev naslova, Belgijcem. Belgijci so že ob polčasu vodili z 2:0, zadela sta Lukaku in Meunier. Tik pred iztekom igralnega časa je za končnih 3:0 še drugič na srečanju zadel Lukaku.

Wales – Švica 1:1

Danska – Finska 0:1

Belgija – Rusija 3:0