Nogomet

Debitant z izjemno obrambo rešil zmago zapravljivega Liverpoola

Liverpool se je krog pred koncem skupinskega dela Lige prvakov že uvrstil v osmino finala, potem ko so varovanci Jürgna Kloppa na domačem Anfieldu še drugič v sezoni z edinim golom na tekmi premagali Ajax (1:0). Amsterdamčani so imeli po nekaj zapravljenih priložnostih domačih tudi veliko priložnost za izenačenje, a se je v enem zadnjih napadov rednega dela tekme izkazal 22-letni evropski debitant v Liverpoolovem golu Caoimhin Kelleher, ki je rdečim tudi že zagotovil prvo mesto.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23:17

Hvala za vašo pozornost, s tem podatkom tudi končujemo naše nocojšnje druženje. Ne pozabite na vrhunce s preostalih srečanj, ki si jih boste lahko vsak hip ogledali na Kanalu A, okoli polnoči pa tudi na naši spletni strani. Naj vam izdam samo nekaj “bombončkov”: poraz Real Madrida v Kijevu, remi med Atleticom in Bayernom v Madridu, kjer Jan Oblak enkrat za spremembo tekme ni zaključil z nedotaknjeno mrežo … Ostanite z nami, z vami sem bil nocoj Jan Krstovski. Lahko noč!

23:16

Najbolje ocenjeni igralec tekme je …

Kdo drug?!

22:55

Statistika tekme

Tudi tokrat nam jo zagotavljajo naši prijatelji (in prijateljice) s spletne strani Sofascore.com!

90’+4

Konec tekme!

Liverpool je z zmago 1:0 nad Ajaxom že v osmini finala, Nizozemci pa bodo z Atalanto v zadnjem krogu na neposrednem obračunu v Amsterdamu odločali o drugem potniku v naslednji krog iz skupine D!

90’+4

Liverpool ima met iz avta globoko na nasprotni polovici. Nizozemcem bo zmanjkalo časa.

00:00

00:00

Tik pred tekmo je zaradi bolečin v stegenski mišici vratarja Alissona Beckerja trener Liverpoola Jürgen Klopp v prvo postavo uvrstil 22-letnega debitanta na tekmah Lige prvakov, Irca Caoimhina Kelleherja. Rdečim je sicer napredovanje v izločilne boje prinašal že remi proti Ajaxu, tudi zato si je verjetno Klopp privoščil še kar nekaj “osvežitev” v začetni postavi, v katero so se v primerjavi z zadnjo tekmo, ko je Liverpool nepričakovano remiziral z Brightonom (1:1), vrnili Joël Matip, kapetan Jordan HendersonCurtis Jones in Sadio Mane. Gostje, poraženi polfinalisti iz sezone 2018/19, ko jim je šele gol Lucasa Moure v zadnjih sekundah povratne tekme preprečil finalni zmenek v Madridu s kasnejšim osvajalcem naslova iz Liverpoola, so bili veliko bliže svoji (na papirju) najmočnejši postavi.

Jones je bil v prvih napadih najnevarnejši mož na zelenici in po tem, ko mu je strel z roba kazenskega prostora v drugi minuti “namestil” Diogo Jota (Jonesu je poskus brez večjih težav ubranil Andre Onana), je sledila še največja priložnost polčasa: tokrat je Jonesa  v podobnem slogu kot prej Jota zaposlil Mohamed Salah, poskus šele 19-letnega vezista pa je ustavila vratnica. V 13. minuti je po dolgi žogi iz zadnje vrste Matipa pobegnil Mane, ki je nato padel ob Perru Schuursu, a glavni sodnik Nemec Tobias Stieler ni zapiskal za najstrožjo kazen po res bežnem stiku med nogometašema. V 19. minuti je sledil resnejši odgovor Ajaxa, toda Anthony po prodoru skozi kazenski prostor in strelu z levico ni uspel zapretiti Kelleherju. Povsem drugače je bilo že v enem naslednjih napadov, ko se je mladi Irec prvič izkazal po strelu z glavo Davyja Klaassna, ko je tudi uspel zadržati žogo, a je bil gostujoči vezist tudi v prepovedanem položaju.

To so bili morda najboljši trenutki polčasa za Ajax, Andy Robertson pa je moral izbiti oster predložek Dušana Tadića v 23. minuti. Robertson je nato potreboval zdravniško pomoč, a po tem, ko so mu oskrbeli bolečo nogo, je tekmo nepopustljivi Škot vendarle odigral do konca. V 32. minuti je sledil nevaren poskus Noussairja Mazraouija, ki je močno udaril s precejšnje razdalje, a ni uspel presenetiti Kelleherja, ki je žogo izbil v kot. Kelleher je prav po tem kotu storil morda celo edino napako na celotnem obračunu, potem ko so gostje odigrali kratko kombinacijo in je s predložkom na oddaljenejšo vratnico poskusil Tadić. Kelleher je slabo ocenil žogo, ki pa je v mrežo ni uspelo potisniti enemu od gostujočih nogometašev, v nobenem primeru pa gol ne bi veljal, saj je šlo tudi za prepovedan položaj. Liverpoolčani so bolje zaključili sicer precej povprečen polčas, Robertson pa bi  v 43. minuti skoraj presenetil Onanaja s strelom na bližnjo vratnico, potem ko so vsi pričakovali, da bo Škot podal, a je zatresel le zunanji del mreže.

Ajax, ki je prvi polčas sklenil z 61-odstotno posestjo žoge, je imel tudi na začetku drugega polčasa vsaj nekaj lepih situacij pred vrati Liverpoolčanov. Vse se je sicer začelo z lepo diagonalno podajo proti Maneju v 49. minuti, ko bi Senegalec ob boljšem ustavljanju žoge lahko ostal povsem sam pred vratarjem Onanajem, a ga je tudi zaradi malce slabše reakcije ujel požrtvovalni Mazraoui. Ajax je odgovoril že v naslednji minuti, ko je po novi uigrani akciji s prostega strela in predložku s strani sam pred vrati ostal Klaassen, toda zgrešil z glavo. Dramatičnih nekaj minut se je nadaljevalo v 52. minuti s ponesrečenim volejem Neca Williamsa, ki ga je po predložku na oddaljenejšo vratnico osamljenega “zmotil” Salah, David Neres pa je na drugi strani tudi sam zatresel zunanji del mreže v 54. minuti, potem ko ga je lepo zaposlil razigrani Tadić.