Tenis

Čudež na US Openu! Mladenič izločil tretjega nosilca

Mladi Carlos Alcaraz je v tretjem krogu OP ZDA premagal Stefanosa Tsitsipasa s 6: 3, 4: 6, 7: 6 (7-2), 0: 6, 7: 6 (7-5).

Alcaraz je začel v šesti prestavi – zadeval je iz vseh položajev in bilo je 4:0, Tsitsipas ni vedel, kaj ga je doletelo.

Za mladega Španca ni bilo realno pričakovati tako visoko raven igre skozi celoten dvoboj, vendar mu je uspelo osvojiti prvi nizi. Nato je Grk rezultat v nizih izenačil na 1:1. V tretjem nizu je Tsitsipas povedel s 5:2, a se je Španec uspel vrniti in povesti z 2:1 v nizih. Tsitsipas je nato znova odšel na stranišče, o katerem se je v preteklih dneh veliko govorilo, a se je naučil lekcije in tam ostal le štiri minute. Ko se je vrnil, je Carlos padel, Tsitsipas je četrti niz dobil kar s 6:0. Španec pa je ostal neustrašen in z zmagovalnim forhendom prišel do največje zmage v karieri, v dvoboju, ki je trajal štiri ure in devet minut igre.