KošarkaTujina

Čigoja z Biki napredoval v polfinale!

Kapfenberg Bullsi, kjer igra slovenski košarkar Dejan Čigoja, so v četrtfinalu košarkarske avstrijske superlige doma proti BC GGMT Vienna prišli do visoke zmage s 97:67 in napredovali v polfinale.

Biki so tekmo odprli z 8:0, po tri točke sta prispevala Dejan Čigoja in Tobias Stepwise. Že od prve minute so gostitelji odlično igrali v obrambi. Nato so se Dunajčani vrnili v igro in na koncu prve četrtine zmanjšali zaostanek na 4 točke razlike (26:22). Biki na odmor odhajajo z 11 točkami prednosti (46:35). Pod vodstvom odličnega Krstića in Čigoje domači povečujejo prednost in tako je na polovici tretje četrtine ta znašala že 21 točk, gostje do konca tretje uspeli zmanjšati na 12 (67:55). V zadnji četrtini so Čigoja, Krstič in soigralci dodatno stopili na plin, kateremu Dunajčani niso uspeli slediti. Biki so pokazali svojo pravo moč in tekmo pripeljali do visoke zmage in dviga samozavesti pred polfinalom, v katerem jih čaka šesto moštvo sezone, Raiffeisen Flyers Wels.

Mike Coffin: “To je bil primer, kako lahko igramo, ko igramo z glavo in srcem. Čestitke moji ekipi.”

KAPFENBERG BULLS – GGMT VIENNA 97:67 (26:22, 46:35, 67:55)

Krstić 25, Čigoja 19, Schreiner 16, McClellan 13, Turner 11.